وبلاگ خبری فرمانداری شهرستان دیر

وبلاگ خبری فرمانداری شهرستان دیر

فرمانداردیّر: در اجرای پروژه های عمرانی نباید بیت المال هدر رود

فرماندار دیّر گفت : در اجرای پروژه های عمرانی تاخیر و کندی کار نباید صورت گیرد زیرا با این کار بیت المال هدر می رود و مردم متضرر می شوند.

به گزارش ایرنا، علی بحرانی روز سه شنبه در بازدید از پاسگاه محیط بانی كوه نمك جاشك دیّردر جمع مسوولان افزود: مدیران باید در اجرای پروژه های نیمه تمام دقت وبه صورت مستمر براجرای پروژه ها در دشت احداث نظارت كنند.

وی اظهارداشت: اگر زمان اجرای پروژه های نیمه تمام طولانی شود در آینده پروژه ها فرسوده خواهد شد وبیت المال به هدر می رود ومردم از این كارها نتیجه ای نخواهند گرفت.

وی از مدیران آب وبرق خواست كه با بررسی هزینه ها و اعتبار نسبت به تامین آب وبرق پاسگاه محیط بانی كوه نمك جاشك اقدام كنند.

بحرانی گفت: برای پاسگاه محیط بانی كوه نمك جاشك تاكنون یك میلیارد و200میلیون ریال هزینه شده است وامسال نیز در كمیته برنامه ریزی مبلغ 400میلیون ریال برای ادامه ساخت آن اعتبار اختصاص یافته است واگر نیاز به اعتباری دیگری باشد تامین خواهیم كرد.

رییس محیط زیست شهرستان دیرگفت: پاسگاه محیط بانی كوه نمك جاشك دیّر بازیربنای 170مترمربع در زمینی به مساحت یكهزار و500مترمربع دردست ساخت است.

سید رضا معافی مدنی افزود: راه اندازی این پاسگاه با هدف نظارت لازم بر عبور ومرور وتردد به منطقه حفاظت شده كوه نمك جاشك است كه تاكنون 50درصد پیشرفت فیزیكی دارد و امیدواریم با اعتبار مورد نیاز تا پایان سال به بهره برداری برسد.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم آذر 1390ساعت 16:41  توسط   | 

مشكلات روستای جاشك دیر بررسی شد

مشکلات مردم روستای جاشک با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان دیّر بررسی شد .

فرماندار دیّر روز دوشنبه درجمع مردم روستای جاشك گفت:خدمت بی وقفه به مردم از وظیفه ما مسوولان و ازافتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است كه امروز در دورافتاده ترین نقاط به مردم انجام می شود.

به گزارش ایرنا، علی بحرانی افزود: گام های خوبی برای حل مشكلات مردم شریف كه استحقاق خدمت داشته اند برداشته شده است.

وی اضافه كرد: همدلی و همكاری مردم روستا با مسوولان باعث شتاب بیشتری برای اجرای طرح عمرانی در این روستا خواهد شد.

وی گفت :مطالعات طرح هادی روستا ی جاشك انجام شده است و بودجه ای به آن اختصاص خواهد یافت كه بزودی با نظرمردم مسیر اجرای طرمشخص می شود.

فرماندار دیّر درمورد مشكل آب آشامیدنی مردم روستای جاشك گفت: مشكل آب آشامیدنی مردم این روستا با وصل شدن به خط سراسری آب كوثر حل خواهد شد ومردم ازآب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند.

وی درباره اشتغال جوانان روستایی گفت: تسهیلات اشتغال زایی خانگی توسط صندوق مهر رضا از 50 میلیون ریال به بالا در اختیار جوانان قرارمی گیرد كه می توان با مراجعه به بانك عامل این تسهیلات را دریافت كرد.

فرماندار دیر در زمینه مشكلات شوری آب كشاورزی، به كارگیری نیروهای بومی در شركت های منطقه، خانه بهداشت روستا، بیكاری جوانان وامكانات ورزشی توضیحات لازم ارایه كرد.

نماینده شورای اسلامی درروستای جاشك گفت: نداشتن خانه بهداشت، بیكاری جوانان، شوری آب كشاورزی، اجرانشدن طرح هادی روستایی، فاصله زیاد تیرهای برق تا منازل مسكونی، نبوداماكن وتجهیزات ورزشی برای جوانان و تخریبی بودن مدرسه ابتدایی از مشكلات عمده مردم این روستاست.

اسماعیل كامیاب خواستار تقویت مرتع برای دامداران، ایجاد سد روی كانال آب برای تقویت سفره های زیرزمینی كشاورزی وبه كارگیری نیروهای بومی روستا درشركت ها شن وماسه، گاز ومخابرات در روستا شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم آذر 1390ساعت 16:36  توسط   | 

دیدار فرماندار با مردم روستای جاشک

فرماندار دیّر در جمع مردم روستای جاشک خدمت بی وقفه به مردم را از افتخارات نظام دانست و گفت : گام های خوبی برای حل مشکلات مردم شریف که استحاق خدمت داشته اند برداشته شده است .

علی بحرانی افزود : از برکات انقلاب اسلامی است که امروز در دورترین و دورافتاده ترین نقاط هم خدمات به مردم انجام می شود .

فرماندار دیّر با اعلام اینکه حضور در بین مردم را وظیفه خود می داند گفت : من متولد روستا هستم و آشنا با مشکلات ،برای همین با تمام وجود برای رفع مشکلات مردم تلاش خواهم کرد .

وی افزود: همدلی و همکاری مردم روستا با مسئولین باعث شتاب بیشتری برای اجرای طرح عمرانی در این روستا خواهد شد .

بحرانی با اشاره به اینکه اجرای طرح هادی روستای جاشک نیاز به همدلی و همکاری بیشتر اهالی روستا دارد گفت :مطالعات طرح هادی روستا انجام و بودجه ای به آن اختصاص خواهد یافت .

فرماندار دیّر در جواب به سئوال یکی از اهالی روستا مبنی بر مشکل آب شُرب روستا گفت : مشکل آب روستا با وصل شدن به خط سراسری آب کوثر حل خواهد شد .

 فرماندار دیر نسبت به رفع مشکلات کشاورزی و بهداشتی روستا به مدیران جهاد کشاورزی و بهداشت شهرستان دِیّر دستورات لازم ارائه دادند.

در پایان این نشست صمیمی فرماندار بصورت دیدار چهره به چهره به پای صحبت های مردم روستای جاشک نشست .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم آذر 1390ساعت 21:50  توسط   | 

فرماندار و مدیران شهرستان دیّر امروز از کوه نمکی جاشک و پاسگاه در حال ساخت محیط زیست این بخش بازدید کرد .


+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم آذر 1390ساعت 21:41  توسط   | 

بازديد استاندار بوشهر از عمليات اجرايي بزرگراه دير - بوشهر

استاندار بوشهر و مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس به همراه فرماندار و جمعي از مسئولين شهرستان دير از عمليات آسفالت ريزي بزرگراه دير - بوشهر بازديد كردند.
در اين بازديد استاندار بوشهر ضمن تقدير از فعاليتهاي صورت گرفته جهت تسريع در عمليات اجرايي يكي از مهمترين پروژه هاي راهسازي استان خواستار نظارت بيشتر دستگاههاي متولي خصوصاَ‌اداركل راه و ترابري استان برپروژه هاي راهسازي استان شدند.
محمدحسين جهانبخش افزود: بندر دير به عنوان يكي از مهمترين و استراتژيك ترين بنادر استان بوشهر مي تواند در آينده اي نزديك به رشد و توسعه اقتصادي استان كمك شاياني نمايد كه در اين مسير تامين بسترها و زيرساختهاي لازم از جمله راههاي دسترسي آسان و اين بزرگراه مي تواند به تسريع در اين امر كمك نمايد.
در اين بازديد فرماندار دير نيز ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه عمراني شهرستان دير گفت: عمليات اجرايي ساخت بزرگراه به خوبي در حال اجراست و اميدواريم دستگاه ناظر اين پروژه نيز با دقت و نظارت بيشتري برفعاليت مطلوب در اين حوزه اهتمام جدي ورزد چرا كه اين پروژه مي تواند آينده اي درخشان براي استان بوشهر رقم زند.
سيدپيروزموسوي مديرعامل سازمان منطقه ويژه پارس نيز در اين ديدار ضمن اشاره به خدمات نفت به محيط پيراموني طي يكسال گذشته گفت:اجراي مصوبات سفر هيئت دولت و تعهدات نفت از مهمترين برنامه ها و اولويت هاي كاري ما در پارس جنوبي جهت كمك به توسعه بيشتر و شتابان استان بوشهر مي باشد.+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم آذر 1390ساعت 12:40  توسط   | 

فرماندار دیّر : شورای نگهبان مهمترین رکن نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

فرماندار دیّر گفت: شورای نگهبان مهمترین رکن نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
"علی بحرانی " جمعه در همایش اقتدار ناظرین شورای نگهبان شهرستان دیّر  افزود: شورای نگهبان عهده دار نظارت بر مراحل اجرای انتخابات در کشور است.
وی گفت: ناظران شورای نگهبان باید به دقت همه مسایل مربوط به انتخابات را زیر نظر خود داشته باشند.
بحرانی گفت: ناظران شورای نگهبان به عنوان عناصر جهت دهنده علاوه بر دقت و نظارت صحیح باید از فضای سیاسی داخلی و خارجی مطلع باشند.

فرماندار دیّر در این همایش که به همت دفتر شورای نگهبان شهرستان دیّر برگزار می شد افزود: فضا برای حضور همه ی دوستداران انقلاب در انتخابات محیا است .

بحرانی با اشاره به فتنه سال 88 گفت : دراين فتنه دشمنان برنامه ريز و دستور دهنده بودند و عده اي داخلي كه فريب آنان را خورده بودند، اسير قدرت طلبي شدند و متاسفانه بعضی از خواص دچار لغزش شده و از مسیر خود منحرف شدند .

وي اظهارداشت: مردم بيدار ايران اسلامي كه عشق و ارادت قلبي به رهبرشان دارند توانستند نقشه شوم دشمنان را خنثي كنند.

بحرانی روز 9 دي سال 88 را يوم الله خواند و گفت: فتنه 88 با حضور مردم رنگ باخت و بي اثر شد.

وی افزود : حماسه ماندگار و اثر گذار مردم ولايتمدار ايران اسلامي در 9 دي، طومار فتنه افكنان و مخالفان انقلاب اسلامي را در هم پيچيد.

علی بحرانی  افزود: رويداد عظيم نهم دي ماه سال 88 كه در پي حرمت شكني واقعه عظيم عاشورا توسط اصحاب فتنه با حضور يكپارچه ملت عاشورايي ايران خلق شد، نشان از به اوج رسيدن بصيرت ديني و انقلابي مردم است.
وي ادامه داد: نهم دي انعكاس روحيه دين‌مداري، ولايت محوري و هويت انقلابي ملت شريف ايران اسلامي بود كه در سايه سار روشنگري‌هاي ولي امر مسلمين، فتنه‌گران و نااهلان را برجاي خود نشاند.
فرماندار دیّر بیان كرد: اين حماسه بزرگ، پيام مهمي براي همه دنيا و فتنه افكنان داشت و آن اعلام وفاداري ملت ايران و ميثاق با ولايت فقيه بود.
بحرانی  تاكيد كرد: ملت رشيد ايران اسلامي بيدار و هوشيار است و در دفاع از قرآن، اسلام، ارزش هاي اسلام ناب محمدي (ص) و ولايت فقيه تا پاي جان ايستاده است.

امام جمعه موقت و عضو دفتر شورای نگهبان دیّر گفت : نظام مقدس جمهوری اسلامی نظامی مکتبی و مردمی است و حضور مردم در تمام صحنه ها از مهم ترین مولفه های نظام است .

حجت الاسلام ابراهيم بحراني افزود : شوراي نگهبان نهادي منتسب به رهبري است و از آنجايي كه شوراي نگهبان صيانت از قانون و جايگاه نظام اسلامي را برعهده دارد، تضمين كننده سلامت نظام و پاسدار اسلاميت و جمهوريت انقلاب است.

وي بصيرت، معنويت، صداقت و امانت را از ويژگي هاي ناظران شوراي نگهبان دانست و گفت: ناظران شوراي نگهبان در جريان برگزاري انتخابات بايد ضمن بيطرفي ، از اعمال سليقه نيز خودداري كنند.

وي افزود: امانت داري، صداقت و ايستادگي شوراي نگهبان همواره تضمين كننده سلامت انتخابات بوده و مقام معظم رهبري نيز شوراي نگهبان را حافظ اسلام و قانون اساسي مي دانند.

حجت الاسلام بحرانی افزود: امروز به بركت انقلاب اسلامي و تدابير مقام معظم رهبري اين نظام مقدس همچنان در جهان مي‌درخشد.


+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم آذر 1390ساعت 17:15  توسط   | 

گزارش تصویری یادواره 10 شهید پایگاه مقاومت حضرت جواد الائمه (ع)شهر دیر

یادواره 10 شهید  پایگاه مقاومت حضرت جواد الائمه (ع)شهر دیر  با حضور امام جمعه،فرماندار ،مسئولین شهرستان و خانواده شهدا، ایثارگران، بسیجیان و عموم مردم برگزار شد .
در این یادواره سردار اهوازیان به بیان خاطرات خود از جزیره مجنون و رشادت های صورت گرفته پرداخته و دکتر کاظمی فرزند شهید کاظمی از شهدای پایگاه مقاومت حضرت جواد الائمه به دکلمه خوانی پرداخت .

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم آذر 1390ساعت 23:16  توسط   | 

معاون فرمانداردیر: باید با تعامل وهم اندیشی بندر دیر ساماندهی شود

به گزاش ایرنا، مصطفی فخرایی روزپنجشنبه در كمیته ساماندهی بندردیرافزود: از دیرباز بندردیر در بخش صیادی وتجاری شناخته شده است وهم اكنون با توجه دولت به رونق وآبادانی بندرها بندرتجاری دیرنیزدردست ساخت است.

وی اظهارداشت: برای اینكه مشكلات ومعضلات پیش روی توسعه وساماندهی بندر دیر برداشته شود، نیاز است كه از اكنون برای برطرف كردن مشكلات مردم فكراساسی شود.

فخرایی گفت: تجربه افراد قدیمی وناخدایان این بندر در ساخت وسازهای دریایی مرتبط با آنان مانند موج شكن واسكله وبرای جلوگیری از صدمات آتی بسیار تاثیرگذاراست.

وی افزود: درعمق اسكله صیادی وتجاری دیرسال های متمادی است بقایای یك كشتی بزرگ مغروقی وجود دارد كه تاكنون برای بیرون كشیدن آن اقدامی نشده ونیاز است هرچه زودتر برای برطرف كردن مشكلات ملوانان وصیادان این بندر فكراساسی شود.

معاون فرمانداردیر گفت: هماهنگی های لازم صورت گرفته است كه اسكله دریایی شهید خالدی سپاه دیر كه همجوار با اسكله تجاری بندردیر است به مكان دیگری منتقل شود تا برای توسعه و ساماندهی بندر مشكلی پیش نیاید.

وی افزود: اكنون صیادان وسفاران این بندر از وجود رسوبات سرازیر شده در دهانه اسكله قدیمی دیر كه باعث بروز مشكلاتی برای تردد شناورهای آنان است، نگران هستند واز اداره بندر ودریانوردی می خواهیم كه نسبت به لایروبی دهانه اسكله اقدام تسریع كند.

معاون فنی ومهندسی اداره كل بنادر ودریانوردی استان بوشهر نیز گفت: اقدامات بسیار خوبی از طرف دولت در بخش دریا وخشكی در بندر دیر صورت گرفته است كه در نوید دهنده رونق وآبادانی این بندر در آینده است.

حمید خلیلی افزود: در آینده نزدیك عملیات اجرایی توسعه بخش خشكی شامل ساختمان اداری، آتش نشانی وانبار تجاری این بندر آغاز می شود.

وی گفت: در مورد وجود امواج جنوبی در اسكله بندر دیر كه باعث بروز مشكلات برای شناورهای صیادی وتجاری می شود، باید با كاركارشناسی این مشكل برطرف شود.

خلیلی، خواستار انتقال اسكله دریایی سپاه دیر به نقطه دیگری شد و افزود: با انتقال این اسكله به نقطه دیگر بسیاری از مشكلات ناوبری در بندر دیر برطف خواهدشد و برای جبران زمین استحصالی آنان تمهیداتی در نظر گرفته شده است كه امیدواریم با تعامل وهمكاری نزدیك گام برداریم.

وی در مورد لایروبی دهانه اسكله قدیمی دیر گفت: عملیات اجرایی لایروبی برای اسكله دیر و تامین شناور آتش خوار نیز برای اسكله برای ایجاد ایمنی بیشتر شناورهای صیادی وتجاری در دستور كار قرار می دهیم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم آذر 1390ساعت 16:17  توسط   | 

فرمانداردیر: برندگان مسابقه غدیربه مشهد مقدس مشرف می شوند.

فرمانداردیرگفت: در راستای برگزاری جشن بزرگ غدیر درشهرستان دیر، 20نفراز برندگان مسابقه غدیرجمعه این هفته به مشهدمقدس مشرف می شوند.

 علی بحرانی افزود:این افراد به مدت سه روز با همت فرمانداری دیّر به مشهد مقدس به زیارت امام رضا(ع) مشرف می شوند.
وی اظهارداشت: هدف از اجرای این سفر معنوی و زیارتی را ارتقای سطح معرفتی، حفظ روحیه نشاط و شادابی و بهرمندی آنان از فضائل معنوی زیارت ثامن الائمه (ع) اعلام و خاطر نشان کرد: امیدواریم که هر ساله در برگزاری جشن بزرگ غدیر با قرعه کشی این سنت مبارک پایدار بماند.
وی با قدردانی از مدیرعامل  منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی بابت همکاری با فرمانداری شهرستان افزود:از این تعداد 10نفر برای اولین باراست که برای زیارت به مشهد مقدس وزیارت امام رضا(ع) مشرف می شوند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم آذر 1390ساعت 8:37  توسط   | 

فرماندار دیر: حماسه 9 دی باید به یک فرهنگ تبدیل شود

فرماندار دیر گفت: اهمیت حماسه نهم دی ماه را باید درک کرده و آن را به یک فرهنگ و باور تبدیل کنیم.

علی بحرانی صبح امروز در نشست ستاد هماهنگی برنامه‌های دهه فجر در استان بوشهر اظهار داشت: نظام اسلامی ایران بر پایه دو عنصر ایمان و ولایت فقیه استوار شده و دشمن همواره در تلاش برای ضربه زدن به این دو عنصر بوده است.
وی افزود: دشمن با جنگ، تهدید، ترور و تخریب تلاش کرده تا به انقلاب اسلامی ضربه بزند اما متوجه شد انقلاب اسلامی ایران بر دو اصل ولایت فقیه و ایمان مردم استوار است.
فرماندار دیر با بیان اینکه دشمن در فتنه 88 تلاش کرد تا عمود خیمه انقلاب اسلامی را مورد تهاجم قرار دهد، اضافه کرد: در ادامه راه انقلاب نیز دشمن دست از فتنه بر نمی‌دارد بنابراین ما باید اهمیت حماسه نهم دی ماه را درک کرده و آن را به یک فرهنگ و باور تبدیل کنیم.
بحرانی اظهار داشت: تجمع مردمی، نواخته شدن زنگ میثاق امت با ولایت، نمایشگاه کتاب، برنامه‌های آموزشی از طرف آموزش و پرورش، شب شعر با موضوع بصیرت و رهبری، آذین‌بندی شهر متناسب با شأن حاسه نهم دی ماه، نشست روشنگری نهم دی ماه، ایستگاه نقاشی و ... از جمله برنامه‌های شهرستان دیر در ارتباط با حماسه نهم دی ماه است.
مسئول ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان بوشهر نیز با اشاره به تشکیل 20 کمیته ویژه دهه فجر گفت: کمیته‌ها با جدیت برنامه‌های تدوین شده خود را دنبال می‌کنند تا در موعد مقرر شاهد برگزاری باشکوه برنامه‌های دهه فجر باشیم.
رضا عابدی افزود: اجرای سرود، تواشیح ولایت، سخنرانی در خطبه‌های نماز جمعه، مسابقه کتبی میثاق با ولایت و بصیرت، تهیه بروشور رنگی شهدای نهم دی ماه، نشست تخصصی در دانشگاه‌ها، نواخته شدن زنگ 9 دی در مدارس، نامگذاری اماکن مهم شهر به نام نهم دی ماه از جمله برنامه‌ها و آیین‌های ویژه دهه فجر و نهم دی ماه در بوشهر است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم آذر 1390ساعت 21:23  توسط   | 

گزارش تصویری جلسه کمیته ساماندهی بندر
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم آذر 1390ساعت 12:12  توسط   | 

فرماندار دیّر:مردم وفادار وعاشق ولايت و رهبري اند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيد علي حسيني روز دوشنبه در جلسه ستاد مردمي نهم دي شهرستان ديرافزود: ملت غيرت مند، هوشيار وبيدار ايران بعد از ايجاد فتنه سال 88 با حضور در صحنه انقلاب و حماسه حماسه نهم دي يوم الله ديگري در صفحه تاريخ نظام اسلامي ايجاد و اين روز را در تاريخ انقلاب اسلامي ماندگار كرد.

وي اظهارداشت: در طول تاريخ انقلاب اسلامي بارها شاهد قدرت خدا براي ياري رساندن به ملت وفادار بوده ايم وملتي كه وفادارباشد خدا آن ملت را تنها نخواهد گذاشت.

امام جمعه دير با بيان ضرورت شناخت زمان ودشمن شناسي اظهارداشت: در فتنه سال 88 عده اي در مقابل خط امام و آرمان هاي امام قرارمي گيرند و به هتاكان به آرمان فلسطين، اصل ولايت فقيه وآتش زدن عكس امام واهانت به روز عاشورا چيزي نمي گويند بلكه آنان را به عنوان مردم خداجو مي نامند.

وي يادآورشد: مردم در نهم دي سال 88 وقتي فهميدند كه لبه تيغ دشمن متوجه اصل مترقي ولايت فقيه و مقام معظم رهبري است با حركتي خودجوش وعشق به مقدسات اسلامي به ميدان آمدند وسراسر ايران اسلامي با شعار دفاع از ولايت و ارزش ها دشمن را مايوس ساختند.

امام جمعه بردخون نيز در اين نشست گفت: مردم دلسوز نظام اسلامي وتابع رهبري هستند وبهترين خدمت به نظام اسلامي خدمت به مردم وفادار است.

حجت الاسلام سيدحسين ركني حسيني افزود: افرادي كه درراس فتنه هستند خودشان را به خواب زده اند وبيدارنمي شوند اما افرادي كه بي بصيرت وناآگاهانه از آنان تبعيت كرده اند لازم است كه بيدار شوند ومسير خود را در خط اسلام ورهبري نشان دهند.

فرماندارديرگفت: امروز دشمنان در فكر جلوگيري از صدورانقلاب اسلامي به مردم دنياست كه در اين راه نيز از حربه هاي مختلفي استفاده كرده است.

علي بحراني افزود: يكي از اين حربه هاي دشمن ايجاد فتنه سال 88 بود كه به نحوي توانست از نيروهاي گسسته از ملت و بدنه نظام اسلامي بهره ببرد وآتش اين فتنه را ايجاد كند.

وي گفت: مردم وفادار وعاشق ولايت و رهبري هنگامي كه ديدند دشمن با تمام قوا از فتنه حمايت مي كند وخواص نيز نتوانستند خود را از اين گردونه براحتي خارج كنند وفتنه دارد وارد فضاي جديد اهانت به مقدسات اسلامي واصل ولايت فقيه مي شود همه پاي صحنه آمدند و با حركتي خودجوش ومردمي حماسه نهم دي را خلق كردند.

وي اضافه كرد: مردم شهرستان دير در حفظ وحرمت ولايت ونظام اسلامي سرآمد است و اكنون تكليف ديني وشرعي اين است كه با تمام توان از اين روز ماندگار وحماسي حراست كنيم واين حراست باعث مي شود كه خود روشن شويم و بارديگر دشمن را نا اميد كنيم.

دراين جلسه مقررشد پايگاه هاي نيروي مقاومت شهري وروستايي، شوراهاي اسلامي شهر وروستا، اعضاي كانون هاي فرهنگي وهنري مساجد و دانشگاهها ومدارس براي برگزاري برنامه هاي متنوع در روز نهم دي فعال شوند.

برنامه هاي تجمع مردمي در يادمان شهدا درشب دهم دي ونمايشگاه عكس، پوستر، ايستگاه نقاشي وتوزيع سي دي پيرامون حماسه نهم دي ماه در شهرستان دير از ديگر مصوبات اين جلسه بود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم آذر 1390ساعت 20:2  توسط   | 

گزارش تصویری جلسه برنامه ریزی بزرگداشت حماسه 9 دی

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم آذر 1390ساعت 13:23  توسط   | 

گزارش تصویری دیدار فرماندار شهرستان با خانواده معظم شهدا

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم آذر 1390ساعت 13:14  توسط   | 

فرمانداردیر: شهدا رهرو صدیق امام حسین (ع) بودند

- فرمانداردیرگفت: شهدا و جانبازان رهرو صدیق امام حسین(ع) و ابوالفضل العباس و وظیفه شناس بودند.

فرمانداردیر: شهدا رهرو صدیق امام حسین بودند

به گزارش ایرنا، علی بحرانی روز پنجشنبه در دیدار با خانوده های شهید فخرایی و مرحوم جانباز گرامی مطلق افزود: ما مسوولان از باب تبرك وبه دست آوردن قوت قلب به دیدار خانواده شهدا می رویم تا بتوانیم با پیروی از ولی فقیه واعتلای ارزش های اسلامی خدمتگزار خانواده شهدا باشیم.

وی اضافه كرد: شهدا، جانبازان وظیفه شناس بودند و همسران آنان با توجه به سختی ها توانستند فرزندان خود را به جایگاه علمی بالایی برسانند طوری كه در مراجع علمی حرف اول را بزنند وفرزندان صالح و پاكی تحویل جامعه بدهند.

فرمانداردیر یادآورشد: ما مسوولان وظیفه داریم كه خدمتگزار خانواده شهدا باشیم زیرا عزت، استقلال واقتدار نظام اسلامی در پرتو خون شهدا، استقامت خانواده شهدا، جانبازان وایثارگران است.

رییس بنیاد شهید وامورایثارگران دیر گفت: هدف از این دیدار تجلیل وتكریم ازشهدا، جانبازان و خانواده معظم آنان و كسب فیض در جوار این خانواده های معظم است.

وی با ذكر خاطراتی از مرحوم جانباز گرامی مطلق وشهید دانشجو خلیل فخرایی افزود: با تلاش همسران شهدا وجانبازان وحمایت مسوولان، فرزندان شهدا وجانبازان در جایگاه علمی بالایی قراردارند كه جای بسی شكرگزاری است.

در این دیدارپدرشهید فخرایی وفرزند مرحوم جانباز گرامی مطلق برای مسوولان خاطراتی از فرزند شهید وپدر جانباز خود بیان كردند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم آذر 1390ساعت 17:58  توسط   | 

مراسم عزاداری روستای کالو با حضور فرماندار ،مدیران شهرستان دیر و منطقه بردخون

حسينيه روستاي كالو بيش از يك قرن است كه ميزبان عزاداران حسيني و خاندان اهل بيت عصمت و طهارت است و سال‌هاست مردم شهرها و روستاهاي اطراف ايام محرم و صفر را در اين حسينيه و روستا به عزاداري مي‌پردازند.

حجت الاسلام محمد گنجي امام جمعه جم و خطیب حسینیه روستای کالو حضور مردم در عزاداري امام حسين(ع) را نشانه حقيقت و زنده بودن حسين دانست و از مردم خواست در عزاداري حسين ويژگي هاي اخلاقي امام حسين را نيز در رفتار و كردار خود بگنجاند.

وي ادامه داد: مرحوم جمال كه از بانيان اوليه اين حسينيه بوده است، مردي مومن، خدايي و شناخته شده در جنوب بوده است كه به منظور جلب رضايت پروردگار اقدام به برپايي اين حسينيه كرده است و اكنون نسل‌هاي بعدي او در ادامه راه آن مرحوم چراغ اين حسينيه را برافراشته نگه داشته‌اند و از خداوند مي‌خواهيم كه اين حسينيه پابرجا بماند.
امام جمعه جم در ادامه يادآور شد: مردم اين منطقه از اصالت بالايي برخوردار هستند و افراد بسيار متقي و خداجو در اين روستا و روستاهاي اطراف ساكن هستند و اميدوار هستيم كه بتوانيم در بازسازي اماكن متبركه اين منطقه تلاش كنيم تا مردم روستا با كمترين دغدغه به اجراي فرايض بپردازند.
گنجي تصريح كرد: گسترش فرهنگ ديني و مذهبي از مهمترين مسايل است و زنده نگه داشتن مساجد و حسينيه‌هاي قديمي از جمله مواردي است كه به گسترش فرهنگ ديني كمك مي‌كند.
وي در ادامه گفت: همه مسئولان وظيفه دارند به دغدغه‌هاي ديني مردم توجه كنند و بايد قدر نظام جمهوري اسلامي را بدانيم كه در زمينه ترويج فرهنگ اسلامي و قرآني پيشتاز است و كمك بسيار زيادي به اماكن متبركه مي‌كند.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم آذر 1390ساعت 11:6  توسط   | 

فرمانداردیّر:متولیان استانی در اجرای پروژه ها بیشتر اهتمام ورزند

فرماندار دیّر در نشست شورای اداری شهرستان دیّر با اشاره به روند کند اجرایی شدن برخی پروژه ها در این شهرستان گفت: به مسئولان بنیاد مسکن،راه و شهرسازی و نوسازی مدارس توصیه میکنیم با در نظر گرفتن برخی مصالح و معضلات این شهرستان در اجرای پروژه های خود تسریع بخشند چرا که کندی در اجرای عملیاتی پروژه ها باعث فرسودگی مصالح و همچنین در برخی موقع ناامیدی مردم را در پی خواهد داشت.بحرانی افزود:تمامی مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی موظف اند با الگو گیری از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر فرزانه و همچنین خدمات صادقانه رئیس جمهور مکتبی و ولایی در خدمت به مردم از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نورزند چرا که سرمایه اصلی این نظام و مملکت همین مردم هستند.

وی تصریح کرد: خدمت به مردم علاوه بر ابجاد روحیه شور،نشاط و امیدواری در کشور می تواند باعث خشنودی خداوند متعال نیز شود.

علی بحرانی پروژه بزرگراه دیّر- بوشهر ، جاده ساحلی دیّر-کنگان(جاده وفاق) ،بیمارستان دیّر،اسکله خورخان بردخون و اورژانس هوایی را از مهمترین پروژه های در حال اجرا در شهرستان دیّر عنوان کرد و افزود: امیدواریم با همت و نگاه ویژه متولیان و مسئولان دستگاههای اجرایی استان بوشهر این پروژه ها در برنامه های زمانبندی شده به مردم شریف شهرستان دیّر تحویل داده شود.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم آذر 1390ساعت 11:0  توسط   | 

همزمان با دهمین روز محرم الحرام و فرارسیدن عاشورای حسینی آیینهای عزاداری در بندر دیّر به اوج خود رسیده و مردم ولایتمدار و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در قالب هیاتها و دسته های عزادار و در غم شهادت حضرت اباعبدالحسین(ع) و یاران باوفایش اشك ماتم می ریزند.
مجید مجیدی کارگردان فیلم محمد(ص) و علی بحرانی فرماندار دیّر ضمن شرکت در مراسم عزاداری حسینیه اعظم دیّر از تعزیه بزرگ بندر دیّر دیدن کردند .


+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم آذر 1390ساعت 15:25  توسط   | 

فرماندار دیّر : عاشورا بيانگر ولايت‌پذيری ياران امام حسين(ع) است

فرماندار دیّر در حاشیه بازدید از هیئت های عزاداری دیّر گفت : حق و باطل هميشه در امور جامعه وجود داشته و همواره حق به حقدار می‌رسد.

بحرانی با اشاره به اینکه عزاداری بلافاصله  بعد از شهادت امام حسین (ع) آغاز شد، افزود: هیئتهای مذهبی در حقیقت قدیمی ترین نهادهای اجتماعی هستند که تا به حال در این کار نقش آفرین بوده اند.

وی افزود: عاشورا همواره در متن جامعه جاری و جاويدان است و مسلمانان بايد با آگاهی و بصيرت كافی بيرق حق را در همه جای جهان برافراشته كنند.

علی بحرانی ادامه داد: هدف از قيام امام حسين(ع) احيای قرآن و عمل به دستورات اين كتاب الهی است و به سبب قيام اين امام، نام اسلام بر تارك هستی می‌درخشد.

فرماندار دیر همگان را به پيروی از راه امام حسين(ع)‌ توصيه كرد و گفت: عاشورا بيانگر ولايت پذيری ياران امام حسين(ع) است و پيروان راه امام حسين(ع) در دو دنيا سربلند و پيروز خواهند بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم آذر 1390ساعت 10:0  توسط   | 

گزارش تصویری مراسم عاشورای حسینی در بندر دیّر

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم آذر 1390ساعت 9:50  توسط   | 

گزارش تصویری 2 مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در دیّر+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم آذر 1390ساعت 9:40  توسط   | 

گزارش تصویری مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در دیّر

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم آذر 1390ساعت 16:57  توسط   | 

مراسم عزاداری حسینیه اعظم بردخون با حضور امام جمعه و فرماندار دیّر
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم آذر 1390ساعت 16:40  توسط   | 

فرمانداردیر:نیروی انسانی یكی از پایه های اصلی توسعه است

فرمانداردیر گفت: نیروی انسانی یكی از پایه های اصلی توسعه است كه باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، علی بحرانی روز شنبه در شورای پوشش وقایع حیاتی در محل فرمانداری دیرافزود: اگر اطلاعات وارقام در زمینه نیروی انسانی به روز ومناسب نباشد برنامه ریزی برای نیازهای آینده نیروی انسانی با مشكل روبه رو خواهد شد.

به گزارش ایرنا، وی اظهارداشت: وظیفه تمام دستگاه های مرتبط است كه ارقام واطلاعات در زمینه نیروی انسانی با همدیگر بررسی كرده تا برای توسعه وفعالیت های اجرایی شهرستان برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.

رییس ثبت احوال شهرستان دیرگفت: هدف از برگزاری جلسه شورای پوشش وقایع حیاتی بررسی عملكرد ونحوه ثبت ولادت و وفات صورت گرفته در سطح این شهرستان است.

حیدرانصاری افزود: اگر این اطلاعات بموقع ثبت شود برنامه ریزی برای كارهای زیربنایی وعمرانی به نحو مطلوب تری صورت خواهدگرفت.

وی گفت: در هشت ماهه نخست امسال 615 واقعه ولادت و 115 وفات درشهرستان دیردر این اداره ثبت شده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم آذر 1390ساعت 9:49  توسط   | 

شورای اداری شهرستان دیربرگزارشد

علی بحرانی پنجشنبه درنشست شورای اداری شهرستان دیر گفت:بصیرت افزایی رهبرمعظم انقلاب اسلامی ودوستداران نظام باعث رقم خوردن حرکت خود جوش نهم دی وناکامی فتنه گران شد.فرماندار دیر افزود :ازآغاز پیروزی انقلاب اسلامی آتش فتنه استعمار واستکبار درمقابل نظام اسلامی ایران شروع شده است.وی یادآورشد:دراین مدت هرجادشمن خواست به نظام اسلامی ایران ضربه وارد کند مردم با بیداری وهوشیاری پشت سررهبرمعظم انقلاب فتنه هارا خنثی کردند.امام جمعه دیر نیز گفت:واکنش بموقع نمایندگان مجلس شورای اسلامی واقدام انقلابی دانشجویان بسیجی درپاسخ به موضع گیری های خصمانه نگلیس،اعلام خشونت ملت ایران وحرکتی خودجوش بود.
+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم آذر 1390ساعت 8:17  توسط   | 

گزارش تصویری مراسم عزاداری حسینیه اعظم بردخون با حضور آیت الله حسینی زابلی

 

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم آذر 1390ساعت 18:43  توسط   | 

گزارش تصویری مجمع خبرگان کشاورزی بخش مرکزی

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم آذر 1390ساعت 18:25  توسط   | 

فرمانداردیر: آموزش سلامت باید وارد خانواده ها شود

فرمانداردیرگفت: سلامت وتندرستی از نعمت های الهی است وبرای گسترش وتوسعه آن باید اطلاع رسانی و آموزش سلامت وارد خانواده ها شود.

به گزارش ایرنا، علی بحرانی روز چهارشنبه در كارگروه سلامت وامنیت غذایی در دیر افزود: در حوزه سلامت باید به سلامت روح كه همان اعتقادات،عمل به موازین شرعی ومراسم معنوی است وهم به سلامت جسم كه همان كنترل وآشنایی با بیماری های جسمی است توجه شود.

وی اظهارداشت: اطلاع رسانی وآموزش خانواده ها از راه توزیع بروشور وتراكت می تواند بسیاری از مسایل بهداشتی ودرمانی را كنترل كند كه در این امرمهم تلاش همگانی دستگاه ها با كمك بهداشت ودرمان شهرستان موثراست.

رییس شبكه بهداشت ودرمان شهرستان دیرگفت: عدالت سلامت در سلامتی مردم جامعه تاثیربسزایی دارد.

حسن فخرایی افزود: در فصل سرما انتقال بیماری آنفلوانزا در میان مردم زیاد می شود كه نیاز است در مراسم عزاداری ها رعایت بهداشت فردی صورت گیرد.

وی گفت: در هفته اطلاع رسانی ایدز، اطلاع وآگاهی بخشی به مردم صورت گرفته است ومردم باید برای مبتلا نشدن به این بیماری خطرناك در رعایت بهداشت دقت كنند

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم آذر 1390ساعت 9:54  توسط   | 

گزارش تصویری کارگروه سلامت و امنیت مواد غذایی

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم آذر 1390ساعت 13:57  توسط   | 

فرماندار دیّر:دشمن اعتقادات ما را نشانه گرفته است

برنامه انس با قرآن کارکنان نیروی انتظامی در تالار فرهنگ شهر دیّر برگزار شد .

فرماندار دیر در این مراسم گفت : كسانی كه اهل نماز و قرآن باشند به بيگانگان وابسته نمی‌شوند و هر اندازه توجه به مضامين قرآنی در جامعه بيشتر باشد مشكلات آن در كمترين خود خواهد بود.

  علی بحرانی تصريح كرد: همه ضد انقلاب‌ها و نوچه‌ها استكبار افراد بيگانه با قرآن و نماز هستند كه نه پيشانی آن‌ها با مهر و نه زبانشان با قرآن آشنا نيست.

  فرماندار دیّر افزود : به رهبری امام خمينی‌(ره) و با رسوخ قرآن به قلب و زندگی ملت ايران، سلطنت منفور از ميان برداشته شد و امروز انقلاب اسلامی به عنوان سرمشق و الگو برای جهانيان مطرح است.

فرماندار دیّر با اعلام اینکه دشمن مقدسات ما را نشانه گرفته است ،گفت: دشمن متوجه شده است که با قدرت موشک نمی شود به جنگ ایمان و اعتقادات برود برای همین به سوی جنگ نرم رفته است .+ نوشته شده در  یکشنبه ششم آذر 1390ساعت 14:0  توسط   | 

مطالب قدیمی‌تر